راهنمای خرید جاروبرقی در سال 2020-2019

راهنمای خرید جاروبرقی 

امروزه وجود یک جارو برقی با کیفیت در هر خانه‌ای ضروری است. ما در این راهنمای خرید جاروبرقی نکات کامل و جامعی که به هنگام خرید جاروبرقی باید مد نظر قرار دهید را توضیح می‌دهیم. با مطالعه این مطلب از سایت زومیلو می‌توانید با اطلاعات، آگاهی و اطمینان بیشتر خرید کنید. معیارهایی را به هنگام خرید جاروبرقی باید در نظر گرفت از قبیل: جاروبرقی تا چه اندازه ایی گرد و غبار را به خوبی جمع می‌کند؟ یا چه مقدار صدا تولید می‌کند؟ در مکش موی حیوانات،گرد و غبار و خاک چگونه کار می‌کند؟  و اینکه حرکت جاروبرقی به هنگام کار تا چه اندازه رضایت بخش است. خودمانی بگوییم باید مشخص شود که یک جاروبرقی با کیفیت چقدر مرد عمل است؟!!

راهنمای خرید جاروبرقی 

برای آسان شدن موضوع ما این مطلب را به چند بخش ویژه تقسیم می‌کنیم:

  1. معیارهای لازم برای خرید جاروبرقی: در اینجا نکات اصلی و مهمی که به هنگام دیدن یک جاروبرقی باید در نظر بگیرید را مطرح می‌کنیم.
  2. انواع جاروبرقی: بعد از اینکه نکات اصلی و اولیه را بررسی کردیم به معرفی انواع جاروبرقی می‌پردازیم. امروزه جاروهای زیادی در بازار وجود دارد و هر کدام قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. شما اگر با خصوصیات این جاروها آشنایی کلی داشته باشید به راحتی می توانید متناسب به نیاز و مکانی که در آن زندگی می کنید، جاروبرقی عالی و درجه یک تهیه کنید.
  3. ویژگی‌های برجسته: در این قسمت به بررسی برخی از ویژگی‌های برجسته جاروها می پردازیم.
  4. بهترین برندهای موجود در بازار

حال بهتر است به توضیح کامل این موارد بپردازیم.

1-معیارهای لازم برای خرید جاروبرقی

 در ابتدای این راهنمای خرید جاروبرقی باید گفت که جاروبرقی‌های مدرن در طیف وسیعی از طرح‌ها،شکل‌های براق و رنگ‌های جالب ارائه می‌شود.مهمترین چیز این است که بدانیم جاروها چقدر خوب تمیز می‌کنند. به یاد داشته باشید که یک نوع جاروبرقی ممکن است دارای ویژگی‌هایی باشد که مورد توجه شما قرار می‌گیرد، اما باید متناسب با نیازهای تمیز کنندگی شما باشد.

بررسی خصوصیات

باید بدانیم که جاروبرقی با یک برس عالی فرش‌ها را بهتر از یک جارویی که تنها مکش دارد، تمیز می‌کند.قسمتی(سویچ) که می‌تواند برس را غیرفعال کند به محافظت از سطوح یا کف‌های صاف کمک می‌کند و از پراکنده شدن زباله‌ها جلوگیری می‌نماید. به هنگام خرید جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنید که کنترل مکش  و تنظیمات خوبی در هر بار جارو کردن انواع قالی‌ها و فرش ها داشته باشد.

مخزن دار یا کیسه‌ای

به لحاظ صرف هزینه و پول جاروبرقی‌های بدون کیسه هزینه‌ای بر دوش شما نمی‌گذارند. اما آنها همچنین به فیلترهای بیشتری نیاز دارند.معمولا در تمیز کردن دوره ای یا جایگزینی به فیلترهای HEPA نیاز دارند. در صورت داشتن آسم یا آلرژی، گرد و غبار بیرون زده شده از جاروبرقی بدون کیسه می‌تواند مشکل ساز باشد.

مشخصات فیزیکی

به هنگام خرید کاملا آگاه از سالم بودن بدنه و نحوه حرکت آن باشید.

صدای جاروبرقی

صدای زیاد جاروهای برقی واقعا اذیت کننده است. شما هم شاید این تجربه رو داشته اید! خوشبختانه جاروبرقی‌های  معرفی  شده در بخش چهارم این مطلب آنچنان صدای بلندی ندارند که شما نگران سلامتی شنوایی خود باشید. اما بهرحال هر جاروبرقی در مکانی مانند اتاق صدای بلند تولید می‌کند. در کل در هنگام خرید جاروبرقی تهیه کنید که صدای اذیت کننده ای نداشته باشد.

قیمت

در هنگام خرید حتما وضعیت هزینه و قیمت را بسنجید. با توجه به شرایط اقتصادی فعلی خرید از فروشگاه اینترنتی که تسهیلات خوبی را به هنگام خرید در اختیار کاربران بگذارد بسیار مفید به نظر می‌رسد.

2-انواع جاروبرقی

 در بخش دوم راهنمای خرید جاروبرقی به معرفی انواع آن می‌پردازیم. تعیین نوع جاروبرقی مهم است. بسته به اینکه خانه بزرگ یا کوچک دارید، حیوانات خانگی دارید یا خیر و تعداد فرش ها و قالی هایتان کم یا زیاد باشد و بسیاری مواردی دیگر در تعیین نوع جاروبرقی اهمیت بسزایی دارد. تعیین بهترین جاروبرقی برای نوع نظافتی که انجام می‌دهید، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر فرش‌های دیواری یا در کل فرش زیاد یا قالی دارید، جاروبرقی‌های آپ رایت گزینه خوبی برای خرید هستند. اما اگر پله‌های زیادی دارید، جاروبرقی‌های خوابیده  یا کنیستر راحت تر می توانند مانور دهند و توانایی خود را در کفها با سطوح سخت به خوبی نشان دهند. جاروبرقی‌های  استیک و مدل‌های دستی برای کارهای سبک تر، مانند غلات ریخته شده، که باید هر چه سریعتر جمع شوند، فوق العاده هستند. حال بهتر است به بررسی هر یک از انواع جاروبرقی بپردازیم:

جاروبرقی آپرایت

راهنمای خرید جاروبرقی 

جاروبرقی آپ رایت یا ایستاده نسبت به جاروبرقی‌های خوابیده ارزانتر هستند و برای جاهای باریک عالی عمل می‌کنند. آنها در تمیز کردن فرش‌هایی که نیاز به پاک کردن زیاد دارند، بهتر هستند. این جاروها به طور کلی برای گرفتن مو و کرک از فرش کارایی خوبی دارند. پس اگر حیوان خانگی دارید روی این جاروبرقی می توان حساب کرد. البته باید گفت وزن بالایی دارد افرادی که حساس به حمل و نقل اجسام هستند باید به هنگام خرید به این نکته و همچنین صدای بالای آن در مقایسه با  جاروبرقی‌های خوابیده توجه کنند.

جاروبرقی کنیستر یا خوابیده

راهنمای خرید جاروبرقی 

جاروبرقی‌های کنیستر برای تمیز کردن کف‌های ‌صاف، پله‌ها و زیر مبلمان بهتر از جاروبرقی‌های ایستاده یا آپرایت هستند. همچنین برای تمیز کردن پارچه و اثاثه یا لوازم داخلی مفید عمل می‌کنند.بیشتر این جاروها به خوبی جاروبرقی‌های ایستاده در تمیز کردن فرشها عمل می‌کنند. جالب این جاست که صدای کمی هم تولید می‌کنند. جاروبرقی کنیستر به دلیل اینکه پارو آن جداگانه است وزن نسبتا ایده آلی دارد. به طور کلی، ولی این جاروها در مقایسه با جاروهای ایستاده حجیم تر به نظر می رسند.

جاروبرقی استیک

راهنمای خرید جاروبرقی 

مانند سایر جاروبرقی‌های آپرایت(Upright) از ظاهری بلند و باریک برخوردار هستند. بیشترشان باتری خور هستند. اگر بخواهید اتاقی شلخته و کثیف را زود جارو کنید گزینه‌ی خوبی به حساب می‌آید. با این جاروبرقی نیاز به خم شدن در هنگام جارو کردن ندارید. البته در اینجا ذکر این نکته مهم است که بدانیددر مقایسه با سایر جاروبرقی‌ها نمی توانند عملکرد خوبی در جارو کردن فرش ها داشته باشند.

آنها عمدتاً برای برداشتن گرد و غبار و خاک بسترهای سطحی مناسب هستند و به عنوان جایگزینی برای جاروبرقی‌های معمولی در نظر گرفته نمی‌شوند.جاروبرقی‌های stick ظرفیت مخزن پایینی دارند و به هنگام کار هم مقداری صدایشان بلند است.

جاروبرقی دستی

راهنمای خرید جاروبرقی 

اغلب این جاروبرقی‌های مینیاتوری بدون سیم هستند.کارایی این جاروها در سطوح مسطح،فرش، قالی‌ها یا مبلمان با فیبرکم بسیار عالی است.برخی از آنها می‌توانند موهای حیوان خانگی را بر روی اثاثه یا لوازم دیگر جمع کنند. همچنین به عنوان وسیله ای مناسب در تمیز کردن داخل اتومبیل بر روی این جاروبرقی حساب کنید. آنها فاقد توان و ظرفیت مدل‌های ایستاده یا خوابیده اند.

جاروبرقی روباتیک

راهنمای خرید جاروبرقی 

در هنگام استراحت، جاروبرقی‌های رباتیک به جای شما می‌توانند آشغال‌ها و مواد ریخته شده بر روی زمین را جمع کنند. در اتاق‌های نامرتب این جاروبرقی می‌تواند توانایی خود را به خوبی نشان دهد. مدل های رده بالا به آسانی می‌توانند در راه‌ها و نقاط تنگ و باریک راه خود را پیدا کنند و وظیفیشان را انجام دهند.

تعدادی از جدیدترین مدل‌های موجود حتی می‌توانند توسط یک برنامه در تلفن هوشمند شما کنترل شوند. هیچ کدام از جاروبرقی‌های رباتیک نمی تواند به اندازه جاروهای ایستاده و کنیستر برای فرش ها یا موکت هایی که الیاف و فیبر زیادی دارند موفق عمل کنند. همچنین بر روی قالی‌ها و پارچه‌های پرز دار مانند سایر جاروها عملکرد خوبی ندارند.

جاروبرقی مرکزی

راهنمای خرید جاروبرقی 

 حال در این راهنمای خرید جاروبرقی به معرفی جاروبرقی مرکزی می‌پردازیم که طرفداران زیادی هم دارد.استفاده از جاروبرقی مرکزی آسانتر از جاروبرقی معمولی است.در استفاده از این جاروبرقی دیگر مجبور نیستید که بدنه جارو را با خودتان حمل کنید بلکه تنها چیزی که با خود باید داشته باشید لوله‌ ی جارو  است.

جاروبرقی‌های مرکزی اغلب نسبتاً  صدای آرامی دارند. با این جاروها مجبور نیستند در فواصل زمانی کوتاه مدت مخزن را تخلیه کنید. البته چند نکته را باید در نظر داشت ؛ جاروبرقی های مرکزی گران قیمت هستند و نیاز به نصب حرفه ای دارند. همچنین در مکان کوچک  حمل لوله‌ی آن ممکن است اذیت کننده باشد.

3-ویژگی‌های برجسته

 بخش سوم راهنمای خرید جاروبرقی ویژگی‌های برجسته است.برخی از ویژگی‌های جاروبرقی باعث بهبود کارایی می‌شوند. و همچنین برخی از سخت افزارهای جانبی در ارتقای عملکرد جاروبرقی نقش بسزایی دارند. در این بخش به بررسی هر کدام از این موارد می‌پردازیم.

ابزارهای تمییز کننده

راهنمای خرید جاروبرقی 

بیشتر  جاروبرقی‌ها با ابزارهای اساسی ارائه می‌شوند که به هنگام تمییز کردن می‌توانید از آن‌ها بسته به نیازتان استفاده کنید. ابزار باریک برای شکاف‌ها، یک برس مخصوص اثاثه یا لوازم داخلی و برس مخصوص گرد و غبار از رایج ترین ابزارهای تمییز کننده به حساب می‌آیند. از این ابزارها بسته به جایی که گرد و غبار و کثیفی در آن قرار دارد می‌توانید استفاده کنید.

کیسه جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی 

 از نکات مهم راهنمای خرید جاروبرقی توجه به کیفیت کیسه جارو است.بعضی جاروبرقی‌ها مانند جاروبرقی ایستاده از کیسه‌ها استفاده می‌کنند و برخی دیگر به جای کیسه دارای مخزن سطل مانند هستند.جاروهای کیسه دار بیشتر گرد و غبار را داخل کیسه نگه می‌دارند که خالی کردن آنها باعث می‌شود گرد و غبار کمتری در هوا آزاد شود. هر بار که کیسه پر شد نشانگر علامت پر شدن را نشان می‌دهد.

همانطور که در بالا گفتیم جاروهای بدون کیسه به لحاظ هزینه مقرون به صرفه اند اما باید از فیلتر‌های بیشتری نسبت به سایر جاروها در آنها استفاده شود. خالی کردن گرد و غبار و تمیز کردن فیلتر می‌تواند خطرناک باشد و دست زدن به آنها می‌تواند شما را در معرض گرد و غبار و سایر حساسیت‌ها قرار دهد.

آپشن مخصوص کف اتاق بدون پوشش

راهنمای خرید جاروبرقی 

اینها شامل تجهیزات و ویژگی‌هایی است که هنگام تمیز کردن سطوحی با چوب، وینیل و سایر سطوح کفپوش نشده ساخته شده اند، کاربرد خود را به رخ می کشند. برخی مواقع شما می خواهید با جاروبرقی کف اتاقی را تمیز کنید که موکت یا فرشی بر روی آن پهن نشده اما تمییز کردن آن لازم است حال چه باید کرد؟ رایج ترین سوئیچ روشن خاموش برس این وضعیت است( مطابق شکل بالا) مورد بعد تنظمیات مخصوص کف‌های بدون پوشش است که باید فعال نمایید.

برس همزن

راهنمای خرید جاروبرقی 

به عنوان برس غلتکی نیز شناخته می شود، در قسمت زیرین جاروبرقی قرار دارد. این غلتک دارایی موی زبری است که به آن وصل شده و از عرض پایه می گذرد. این وسیله می‌تواند گرد و غبار و خاک داخل فرش را جدا کرده و به راحتی آن را جدا نماید. برخی از مدل‌های جاروبرقی سوئیچ  مخصوص خاموش کردن برس غلتکی برای تمیز کردن کف ‌های بدون پوشش( موکت و فروش و غیره)دارند. یک برس چرخان بر روی یک کف بدون پوشش می تواند قبل از مکش خاک و زباله‌ها را به دور خود منتقل کند.

تنظیم ارتفاع فیبر و الیاف فرش و کنترل مکش

این ویژگی ارتفاع رول برس دستگاه را به اندازه فیبر فرش تنظیم می‌کند تا امکان حرکت آسان و تمیز کردن کامل فراهم شود. تنظیمات در برخی مدل‌ها به صورت خودکار است، اما اگر صورت دستی کنترل شود دقیق تر است. سوئیچ برای کنترل مکش به شما امکان می‌دهد جریان هوای داخل لوله جاروبرقی کاهش دهید، که می تواند در هنگام تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخلی مانند پرده‌ها مفید باشد.

4- بهترین برندهای موجود در بازار

 مورد بعدی که باید در راهنمای خرید جاروبرقی به آن پرداخت برند جارو برقی است.تنوع برند های جاروبرقی در بازار زیاد است و این ممکن است شما را در میان انبوه برندها سردرگم کند. ما در این قسمت از راهنمای خرید به معرفی مختصر بعضی از برندهای معتبر در بازار می پردازیم.

فکر(FAKIR)

یکی از برندهای معتبر برای جاروبرقی، فکر می باشد که به دلیل قدرت مکش بالا، وزن کم و شعاع عملیاتی عالی از محبوبترین جاروبرقی‌های موجود در بازار به حساب می آید. خانم‌ها با خیال راحت می‌توانند هر گونه گرد و غبار و خاک موجود بر سطوح را به راحتی با جاروبرقی‌های فکر پاک نمایید.

بوش(BOSCH)

بوش سالهاست از برندهای معتبر در بازار به حساب می آید و محصولات متنوع این شرکت رضایت هر خریداری را جلب نموده است. از جمله این کالاها جاروبرقی های بوش است. به لطف قدرت مکش بالا، تکنولوژی QuattroPower و ظرفیت کیسه و سایر ویژگی‌ها و امکانات جاروبرقی‌های بوش می‌توانند خانه شما را همیشه تمییز نگه دارند.

ال جی ( LG)

جاروبرقی‌های ال جی نیز توانسته اند رضایت خریداران را جلب کنند. جاروبرقی‌های ال جی به لحاظ امکانات ویژه، قدرت موتور و توانایی مکش می‌توانند گزینه‌ای عالی برای خرید به حساب بیایند.

سامسونگ( SAMSUNG)

اگرچه جاروبرقی‌های رباتیک سامسونگ در بازار شناخته شده‌اند اما سایر جاروبرقی‌های این برند( مانند جاروبرقی های خوابیده نیز می‌توانند رضایت خانم‌ها را در جهت تمییز نگه داشتن داخل خانه جلب کنند.

فیلیپس ( PHILIPS)

فیلیپس رقیب جدی سایر برندها با عرضه محصولات عالی نام برده می‌شود. مشخصات ویژه ای همچون قدرت وات عالی، قدرت مکش فوق العاده و وزن مناسب می توان هر خریداری قانع نماید که یک عدد جاروبرقی فیلیپس را برای خانه تهیه نماید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.