رده بندی کولر گازی ها در سال 2020-2021

بهترین کولرگازی های پیشنهادی بر اساس مدل های موجود در ایران

لیست مدل های کولر گازی

 امروزه می توان گفت استفاده از سیستم های خنک کننده و تهویه هوا به یکی از نیازهای ضروری در زندگی تبدیل شده است. در بین لوازم خانگی کولر گازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که رفاه و آسایش هر چه بیشتر را در محیط های مورد استفاده به همراه دارد. موضوع مهمی که مشتریان را در خرید کولر گازی دچار مشکل می کند انتخاب در بین مدل ها و برندهای متفاوت موجود در بازار است. هر مدل کولر گازی برای اقلیم و شرایط خاصی بسته به محل سکونت مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا شما را با یک لیست کامل و جامع از رده بندی کولر گازی ها در سال 2020-2021 که راهنمای خوبی برای خرید می باشد آشنا می کنیم سپس به صورت جداگانه به هر کدام از آنها اشاره خواهیم کرد.

رده بندی بهترین کولر گازی های موجود در ایران

طبقه بندی بهترین مدل های موجود براساس فاکتور هایی نظیر کیفیت ساخت، داشتن اینورتر، گاز مولد (R410-R22)، کشور سازنده، عملکرد سرمایشی و گرمایشی  می باشد؛ البته نظرات خریداران نیز تأثیرگذار بوده است. این نکته هم قابل ذکر است که در رده بندی زیر کولرگازی های ایستاده از بقیه تفکیک شده اند چون کاربرد و میزان مصرف آن با بقیه کمی متفاوت بوده و معمولاً کمتر جهت مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر به صورت افقی اسکرول کنید و یا صفحه را به سمت راست بکشید

مــــــــــــــــــــدل اینورتر سرما گرما گاز مولد تعداد موتور لوله وکابل کشـور سازنده کشــور مـــونتاژ 12000 18000 24000 26000 30000 36000 48000 50000 60000
گری لومو ✔️ ✔️ ✔️ R410 1 ✔️ تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
گری اسفورماتیک
✔️ ✔️ R410 1 ✔️ تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
گری اکسنت ✔️ ✔️ R410 1 ✔️ تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
گری جی فورماتیک ✔️ R410 1 تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
گری جی ماتیک ✔️ R22 1 تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
گری کیوفور ماتیک ✔️ R410 1 تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
ال جی ✔️ ✔️ ✔️ R410 1 ✔️ کره تایلند/ترکیه ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
سامسونگ ✔️ ✔️ ✔️ R410 1 ✔️ کره تایلند/چین ✔️ ✔️ ✔️
جنرال شکار ✔️ ✔️ R410 1 ✔️ تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
اجنرال ✔️ ✔️ R410 1 ✔️ ژاپن تایلند ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
هیتاچی ✔️ ✔️ R22 1 ✔️ ژاپن چین ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
گری ایستاده ✔️ ✔️ R410 2 ✔️ تایلند چین ✔️ ✔️ ✔️
ال جی ایستاده ✔️ ✔️ R410 2 ✔️ کره تایلند ✔️
جنرال شکار ایستاده ✔️ ✔️ R410 2 ✔️ تایلند چین ✔️
بخوانید»  روش های کاهش مصرف برق در کولرگازی

کولر گازی گری

رده بندی کولر گازی گری

در رده بندی کولر گازی ها ابتدا شما را با برند نام آشنای گری (GREE) که دارای مدل های متنوعی است آشنا می کنیم. از شرکت گری می توان به عنوان معتبرترین و همچنین با کیفیت ترین برند چینی یـاد کرد که از همان ابتدای کار به تولید کولر گازی مشغول بوده است. کولر گازی های گری در انواع مدل های اسپلیت(دو تکه)، ایستاده، پنجره ای، پرتابل(قابل حمل)، دیواری، داکت(کانالی)، کاستی، پنل چندگانه ساده و پیشرفته به بازار عرضه می شود. از جمله قابلیت های مختلف آن می توان به استفاده از اینورتر و عملکرد سرمایشی و گرمایشی اشاره نمود.

مقایسه مدل های مختلف کولر گازی گری

مدل گری لومو (Lomo) دارای تکنولوژی اینورتر، قابلیت سرمایش و گرمایش با موتور T3 پرقدرت، بی صدا و بسیار شیک می باشد. مدل گری اسفورماتیک (s4matic) نیز با تولید سرما و گرما با بهرمندی از موتور قدرتمند و کم مصرف روتاری و گاز R410 در مناطق گرم و نیمه شرجی به خوبی کار می کند.

مدل گری اکسنت(accent) با دارا بودن گاز R410 به عنوان کم مصرف ترین و پرطرفدارترین مدل در بین مدل های دیگر شناخته می شود که می تواند برای کاربران بسیار مفید و کاربردی واقع شود. مدل گری جی فورماتیک (G4matic) که فقط دارای قابلیت سرمایش است با بهرمندی از کمپرسور پیستونی دارای رده انرژی B می باشد که در مقایسه با مدل گری جی ماتیک (Gmatic) از عملکرد بهتری برخوردار است. البته شایان به ذکر است که مدل جی ماتیک نیز فاقد قابلیت گرمایش بوده و با موتور T3، رده انرژی B و گاز R22 صرفاً مخصوص مناطق گرمسیری طراحی و عرضه شده است. یکی از مزایای کولر گازی های گری استهلاک فوق العاده پایین و طول عمر زیاد قطعات آن به دلیل داشتن کمپرسور پیستونی است.

مدل گری کیوفورماتیک(Q4matic) یکی دیگر از مدل های با کیفیت گری با دارا بودن گاز R410، کمپرسور روتاری و موتور T3 مناسب استفاده در مناطق قاره ای و گرم می باشد. اگر به دنبال این سؤال هستید که برای مناطق مختلف باید چه نوع کولرگازی خریداری کرد حتماً به شما توصیه می کنم در اینجا کلیک کنید تا به مطلب مربوطه راهنمایی شوید.

بخوانید»  بهترین برند کولر گازی‌ کدام است؟ | معرفی پرفروشترین و بهترین مدل ها

کولر گازی ال جی

رده بندی کولر گازی ال جی

برند LG یکی از نام آشناترین و باکیفیت ترین برند کولر گازی ساخته شده در کشور کره می باشد که دومین برند برتر در رده بندی کولر گازی های زومیلو می باشد. کولر گازی های ال جی علاوه بر اسپلیت دیواری دارای مدل ایستاده هم هستند که در محیط هایی با متراژ بالا همچون خانه های لوکس، سالن ها و محیط های کار قابل استفاده می باشند. کولر گازی های ال جی سرد و گرم با تکنولوژی اینورتر، 15 متر پرتاب هوا در 4 جهت و ظاهر زیبا محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

کولر گازی سامسونگ

رده بندی کولر گازی سامسونگ

شرکت SAMSUNG با به کارگیری دانش فنی نیروهای مستعد در زمینه تولید محصولات خانگی از جمله کولر گازی ها در بازار به طور چشم گیری مورد استقبال مردم قرار گرفته است. شرکت سامسونگ در کولر گازی های خود از کمپرسورهای روتاری و کمپرسور اسکرول با تکنولوژی اینورتر استفاده می نماید. روتاری رایج ترین کمپرسور در کولر گازی های سامسونگ می باشد. از کمپرسورهای اسکرول بیشتر در کولرهای ایستاده مورد استفاده قرار گرفته است. معمولاً در کولر گازی های سامسونگ از هر دو نوع گاز R410 و R22 استفاده شده است.    

کولر گازی جنرال شکار 

 رده بندی کولر گازی جنرال شکار

کولر گازی های جنرال شکار(GENERAL SHKAR) که در بین مردم با طرح لبخند نیز شناخته شده به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات گرمایشی و سرمایشی محسوب می شود. به دلیل کیفیت بالای ساخت، پرتاب باد عالی, کمپرسور روتاری و کم مصرف بودن کولر گازی های جنرال شکار از محبوبیت خاصی در بین فروشندگان و مشتریان برخوردار هستند. اگر می خواهید با ویژگی ها و کاربرد کمپرسور مورد استفاده در این برند بیشتر آشنا شوید اینجا کلیک کنید.

کولر گازی اُجنرال 

رده بندی کولر گازی اُجنرال

شرکت O General از سال 1963 در زمینه تولید کولرهای گازی آغاز به کار کرده است. یکی از قابلیت های جالب کولر گازی های اٌجنرال مجدداً شروع به کارکردن با همان تنظیمات قبلی بعد از قطع برق می باشد. این نوع برند کولر گازی به علت داشتن رده مصرف انرژی ++A به عنوان کم مصرف ترین کولر گازی جهان شناخته می شود. استفاده از کمپرسور پیستونی T3 یکی دیگر از ویژگی های قابل ذکر این برند می باشد. که جهت آشنـایی بیشتر با این برند و همچنین قیمت حدودی این محصولات می توانید بر روی لینک مطلب”همه آنچه که باید در مورد کولرگازی اجنرال در سال 2020 بدانید” کلیک کنید.

کولر گازی هیتاچیرده بندی کولر گازی هیتاچی

کولر گازی های برند (Hitachi) در میان برندهای موجود بازار به نسبت افرادی که از این برند استفاده می کنند طرفداران زیادی دارد. کولر گازی های هیتاچی سرد و گرم دارای تایمر خواب و شبکه وزش باد به 4 جهت بالا، پایین، چپ و راست می باشد. یکی از ویژگی های دیگر کولر گازی هیتاچی در زمان قطعی برق دارای شروع به کار مجدد خودکار می باشد. کولر گازی های هیتاچی با ظاهر زیبا و نوار طلایی رنگ روی پنل دارای طراحی خاص و متفاوتی می باشد. 

بخوانید»  کامل ترین بررسی کولر گازی های ایستاده

کولر گازی های ایستاده

رده بندی کولر گازی ایستاده

در پایان رده بندی کولر گازی ها شما را با کولر گازی های ایستاده آشنا می کنیم. این نوع کولر گازی ها کاربرد متفاوتی دارند. کسانی که امکان نصب و استفاده از کولر گازی های اسپلیت و پنجره ای برای آن ها مقدور نیست کولر گازی های ایستاده بهترین انتخاب برای آنها می باشد. این نوع کولر گازی معمولآ در اماکن عمومی و پر رفت و آمد از جمله بانک ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد سرمایشی و گرمایشی، گاز R410، دو موتور فعال و پرتاب هوای زیاد به 4 جهت از ویژگی های بارز کولر گازی های ایستاده می باشد. 

برند برتر کولرگازی

شاید این سؤال براتون پیش بیاد که انتخاب کدام مدل برای شما بهتر است که جواب آن بسته به نیاز شما دارد یعنی شرایط آب و هوایی محل سکونت شما و متراژ محیط. کولرگازی های گری با دارا بودن تنوع بسیار زیاد در مدل های خود بیشتر از سایر برندهای اشاره شده در بازار موجود می باشد به همین دلیل می توان در بیشتر مکان ها و اقلیم های مختلف از عملکرد سرمایشی و گرمایشی آن به خوبی استفاده کرد. از طرفی کولر گازی های ال جی نیز که دارای مدل های ایستاده هم هستند با توجه به قدرتمند بودن موتور و پرتاب هوای قوی در مکان های دارای متراژ بالا کارایی بسیار خوبی دارند.

چنانچه در مورد هزینه های مربوط به مصرف برق نگران هستید می توانید از مدل های اینورتردار سامسونگ و ال جی استفاده کنید که جزو کم مصرف ترین کولر گازی های موجود می باشند. اگر ظاهر پنل داخلی کولر گازی نیز از ملاک های خرید شماست، انتخاب کولر گازی های هیتاچی با دارا بودن طراحی منحصر به فرد بسیار مناسب است.

در صورتی که به دلیل محدودیت فضا امکان نصب یا راه اندازی کولر های اسپلیت (دو تیکه) را ندارید می توانید از کولر گازی های پنجره ای استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال می کنند. همچنین لازم به ذکر است که کولر گازی های ایستاده در مکان هایی با متراژ بالا بیشتر مورد استفاده واقع می شود تا در فصول مختلف سال از آن استفاده کنند.

دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.